8 x CIESZYN

Od: 15.01.2016
Do: 31.01.2016
Godz: 18:00
Galeria Altes Pfandhaus, Kartäuserwall 20, 50678 KÖLN, Kolonia
Organizator: Instytut Sztuki w Cieszynie
Autor: Instytut Sztuki w Cieszynie
8 x CIESZYN

Instytut Sztuki w Cieszynie będący Filią Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest jedną z najmłodszych polskich uczelni artystycznych, mimo to wśród jego absolwentów znaleźć można szereg znaczących w kulturze polskiej nazwisk. Wykłada tu kadra znakomitych profesorów z całej Polski. Swoje powstanie w tym miejscu zawdzięcza niewątpliwie przede wszystkim bogatym tradycjom akademickim Cieszyna i znaczącemu potencjałowi kulturotwórczemu regionu.

Na wystawie tej chcemy przedstawić 8 niezwykle interesujących artystów i absolwentów tego Instytutu. Dobór uczestników jest swego rodzaju przekrojem przez trzydzieści lat jego istnienia. Część młodszych artystów pozostała w uczelni jako wykładowcy, starsi rozproszyli się w kraju i za granicą. Mimo rozproszenia i różnic wieku znają się nawzajem, utrzymują ze sobą kontakty i polecają się nawzajem dalej! Jak mowią - łączy ich Cieszyn!

W wystawie udział biorą: Janusz Baran. Marek Głowacki, Krystyna Pasterczyk, Natalia Pawłuś, Paulina Poczeta, Waldemar Rudyk, Peter Slomka, Maciej Żukowski

Polecane wydarzenia/inicjatywy

zobacz kalendarium
zobacz kalendarium

Partnerzy: